בית » מוסיקה » שיר הסיום של "ההוביט: קרב חמשת הצבאות"

שיר הסיום של "ההוביט: קרב חמשת הצבאות"

ההוביט: קרב חמשת הצבאות - שיר הסיום - הספרייה הפנטסטית

בואו לראות את הווידיאו של שיר הסיום, אשר יחתום את "ההוביט: קרב חמשת הצבאות", את טרילוגיית "ההוביט" וכנראה גם את סרטי טולקין של ג'קסון

הפסקולים של "שר הטבעות" ושל "ההוביט" כבר מזמן הפכו לקלסיקה בקרב חובבי המוסיקה מהסרטים. מתוך אלה, שירי הסיום הם סוג של דובדבן על הקצפת. לכבוד הסרט האחרון בטרילוגיית "ההוביט", העניק פיטר ג'קסון את הכבוד של ביצוע השיר האחרון לבילי בויד, אשר גילם את דמותו של פיפין, או בשמו המלא – פרגרין טוק, בסרטי "שר הטבעות". בויד מצטרף אל שורה של אמנים מרשימים למדי, בהם: אניה, ביורק, אנני לנוקס, ניל פין ואד שירן. בחירה מפתיעה, משהו, אבל כשנזכרים בביצוע ובלחן של בויד לשיר, "קצה הלילה", אותו שר פיפין לדנת'ור, בסרט "שיבת המלך", היא נראית כבר פחות מוזרה.

ואכן, שיר הסיום של "ההוביט: קרב חמשת הצבאות", שנקרא "הפרידה האחרונה" (The Last Goodbye), שוחרר לרשת לפני כשבוע-שבוע וחצי ונשמע מצוין. אתמול הגיע גם הוווידיאו הרשמי המלווה את שירו של בויד. מה בער לג'קסון לשחרר כך את שיר הסיום, עוד לפני שהסרט הגיע לאקרנים? ובכן, לפי רמות הרגש שעולות מן השיר ומן הווידיאו המצורף, מדובר בפנייה טהורה אל הרגש. נראה כי הבמאי, בדומה לת'ורין, מלך הגמדים, מבקש לרכז את הצופים וללכת בעקבותיו עוד פעם אחת אחרונה. אם לומר את האמת, לא אהבתי במיוחד את מה שג'קסון עשה לספרו המקסים והתמים של טולקין. אבל אני מודה שקשה להישאר אדיש לקליפ.

האזנה וצפייה מהנה!

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*