בית » אירועים » ארכיון אירועים » כללי » אווטאר – האגדה של קורה

אווטאר – האגדה של קורה

אווטאר - האגדה של קורה - סדרות פנטזיה - הספרייה הפנטסטית

שנתיים אחרי הפלופ של שיימאלאן, ניקולודיאון מוציאים את סדרת ההמשך לאווטאר – כשף האוויר האחרון.

אווטאר – כשף האוויר האחרון הייתה כנראה אחת מסדרות הטלוויזיה המצוירות האהובות ביותר בזמננו. זה היה מדהים כיצד שיימאלאן הצליח להרוס אותה וליצור עיבוד קולנועי נסבל בקושי, אשר נדחה על ידי הרוב המכריע של החובבים והציבור הרחב. נראה שהבמאי היה נחוש ללכת בדרכו של ג'ורג' לוקאס ביצירת מיזם עתיר תקציב, אך נטול נשמה וחזון, על בסיס נרטיב אהוב.

במהלך השנתיים האחרונות ניקולודיאון עמלו על שיקום תדמית הסדרה, ויצרו לה סדרת המשך – כשפת האוויר האחרונה – האגדה של קורה. את הסדרה החדשה יצרו מייקל דימרטינו ובריאן קונייצקו, יוצרי הסדרה הראשונה. סיפור העלילה מתרחש כשבעים שנה לאחר אירועי הסדרה הקודמת, והוא מתאר את הרפתקאותיה של האווטאר אשר החליפה את אנג – קורה שמה. קורה היא נערה דעתנית, מרדנית וחסרת מורא, המגיעה משבט המים הדרומי. היא רכשה כבר שליטה בשלושה מתוך ארבעת היסודות: מים, אדמה ואש. כעת קורה שואפת ללמוד כיצד לשלוט גם ביסוד האחרון, האוויר.

מסעה של קורה מוביל אותה אל לב העולם של אווטאר, עיר הרפובליקה – עיר ענק בסגנון סטימפאנק. ברחובותיה נעים אנשים מכל האומות, כשפים ולא כשפים, כאחד. אך כמו כל עיר, גם עיר הרפובליקה סובלת ממגפת פשיעה קשה. כמו כן, אי-נחת גובר מורגש ברחובות בעקבות פעילותה של תנועה בשם "השיוויוניים" (Equalists), אשר יוצאת נגד הכשפים וצוברת כוח בקרב התושבים.

קורה נלקחת תחת חסותו של טנזין, בנו של אנג ומתחילה בהכשרתה לשליטה באוויר, ובינתיים לומדת להתמודד גם אם הסכנות הרבות אשר עורבות בדרכה. אך כמו אנג לפניה, גם קורה אינה לבדה. לעזרתה ייחלצו שני אחים – מקו, כשף אש ובולין, כשף אדמה. כמו כן, יעמדו לצדה נגה, החיה המלווה שלה וכשפי הברזל – כוח השיטור של עיר הרפובליקה, עליו מפקדת בתה של טופ, כשפית האדמה רבת העוצמה.

הדעות חלוקות לגבי הסיכוי של הסדרה החדשה לשחזר את ההצלחה של האגדה של אנג, אבל בינתיים, הקדימונים נראים מצוין.

בקרו באתר הרשמי של אווטאר – האגדה של קורה

התמודדו מול אמון והשיוויוניים במשחק הרשת

25 תגובות

 1. facdet@walla.com'

  כמה שאני לא סובל את אוואטאר, וחושב שנושא האלמנטים בו ועולמו עוצבו בצורה שטחית, וגם כמובן יכול לדבר רבות על נוראיות הסדרה המצוירת, עדיין הפרומו הזה הצליח לעניין גם אותי XD
  כמה מתח יש בו, ואני שמח לשמוע שיש דברים שאכן השתנו, כמו שימוש בכשפי ברזל שהם לא חלק מארבעת הסוגים היחידים שמושקעים בסדרה, יצירת הארגון ההוא וכו'. למען האמת, מאוד מעניין.

 2. phlisian@gmail.com'

  די, נו באמת, באיזה קלות ביטלת את אוואטאר. ממש לא מסכימה! כמה שאני אוהבת את אוואטאר. אוואטאר סידרה מצוינת לילדים, משעשעת וסוחפת- הרבה יותר טובה מסדרות אחרות שמשודרות בשנים האחרונות (ראה גורמיטי שמיטי … ועוד) אני לא פספסתי אף פרק, אני חושבת שהסדרה מקורית, אני חושבת שמי שכתב את התסריט הוא גאון.
  ספרן, זו אשמתך- אמיצה מוציאה אותי משלוותי.

 3. hili1600@walla.co.il'

  אני ממש אוהבתי את האווטר ובאמת הסרט הרס לגמרי את המוניטין של הסידרה.
  אבל אני חושבת שאמשך יהיה טוב אני לא בטוחה שטוב כמו האווטר הראשון אבל זה באחלט יהיה שונה רואים שהסידרת ההמשך היא כבר לא כלכך תמימה כמו האווטר.
  מתי הסידרה תצאה?

 4. alesha4@walla.com'

  הסדרה כבר יצאה וואלה נראת מעניינת .

  • librariannight@gmail.com'
   ספרן הלילה

   היי אלכס, וברוך הבא!
   לא בדיוק. ב-24 למרץ יצאו הפרק הראשון והשני. אבל למיטב ידיעתי, היא עדיין לא בהרצה מלאה. בכל מקרה, ההודעה היא מלפני כן. וכן, היא אכן נראית מעניינת מאוד.

 5. orpalazi@walla.co.il'

  סדרה יפה והבן של הבן של אנג קורע מצחוק

 6. adidi101@walla.com'

  איפה אפשר לראות את הסדרה???

 7. adidi100@gmail.com'

  ספרן הלילה שלום אני רוצה לראות את הסדרה אווטאר האגדה של קורה אם תרגום או מדובב האם כבר האלו לרשת את הסדרה? ואם כן תוכל לתת קישור???

  • librariannight@gmail.com'
   ספרן הלילה

   עדי שלום,
   סליחה שלקח לי זמן רב להגיב. ידוע לי כי הסדרה זמינה ברשת ואף תורגמה, אבל לצערי איני רשאי להפנות לאתרים אשר עוסקים בפעילות לא חוקית. כולי תקווה שגם בארץ ישכילו לרכוש את זכויות השידור של הסדרה באופן חוקי, כך שגם קהל החובבים בארץ יוכלו ליהנות ממנה באופן חוקי, נגיש ונוח.
   בהצלחה!

 8. keren5230@walla.co.il'
  קרנוווושית

  שלום
  עוד כמה חודשים 2013
  אני רוצה לדעת עם יהיה עוד אווטאר וגם את השם של האווטאר החדש

  • toco@gmail.com'

   יקראו לזה אווטר קורה-"האגדה של קורה"

   • librariannight@gmail.com'

    היי עמית, מה זאת אומרת יקראו לזה? כבר קוראים לזה ככה, והעונה הראשונה כבר הסתיימה. בהתחשב בכך שהשאלה נכתבה בידיעה על "האגדה של קורה", נראה לי שקרנוווושית התכוונה לאווטאר חוץ ממנה.

 9. toco@gmail.com'

  אפשר ליראות את הכרך הראשון (אוויר) של העונה הראשונה של "אווטר קורה" באתר קול המדיה זה באכות טובה חוץ מפרק חמש שניראה לי שאי אפשר ליראות
  אשמח אם מישהו יודע איפו אפשר ליראות את הכרך השני (רוחות) ♥ עמית

 10. ahka123@walla.com'

  אני מתה על אווטר!!!

 11. kettyleh@gmail.com'

  משהו יודע מתי הסידרה מגיעה לניק הישראלי (לטלוויזיה של ישראל)?

  עם משהו יודע משהו שיכתוב

  תודה מראש

  🙂

 12. lioriglass@hotmail.co.il'

  אי אפשר לראות את הסרטון איזה בסאה 🙁

 13. doramram0@walla.com'

  מחר יוצא הפרק הראשוןןן

 14. rahelava@gmail.com'

  כברר יצא בניקולודאון בישראלל וואוו….
  (למרות שראיתי כבר באנגלית) הקולות שלהם בעברית ממש מצחיקים חחחחחח ♥

 15. batshevaa@gmail.com'

  זה לא אווטאר קורה זה .אוטאר אגדה של קורה
  זה אחי טוב בהולם

 16. batshevaa@gmail.com'

  אווטאר אגדה של קורה זה אחי טוב באולם אלבי ואיתי יחול ליות שם.

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*