בית » ספרות » ספרי פנטזיה » סרפינה: עם בוא הדרקונים

סרפינה: עם בוא הדרקונים

סרפינה: עם בוא הדרקונים - ספרי פנטזיה - הספרייה הפנטסטית

הוצאת אוקיינוס ומודן, המוציאות גם את סדרת "הרפתקה" הקלסית, משיקות סדרת פנטזיה חדשה לנוער, "סרפינה"

הספר הראשון לעשות את דרכו אל הספרייה הפנטסטית לשנת 2014, הוא "סרפינה: עם בוא הדרקונים", הספר הפותח בסדרת פנטסיה מאת רייצ'ל הרטמן. זהו ספרה הראשון של הרטמן, והוא ראה אור לראשונה ביולי 2012, בהוצאת ראנדום האוס, מן ההוצאות הגדולות והנחשבות בעולם. זאת, והעובדה שהספר יוצא בהוצאת אוקיינוס ומודן, האחראיות גם על סדרת הקלסיקות, "הרפתקה", מהווה עבורי המלצה דוממת. כך גם כריכת הספר הנאה והאפלולית.

בסך הכול נראה כי ספרה הראשון של הרטמן התקבל בצורה חיובית, הן על ידי המבקרים והן על ידי קהל הקוראים. ה"קירקוס ריוויו" הכתירו את סרפינה כ"משובח, ראשון וראשון לספרי הדרקונים", ואילו ב"וושינגטון פוסט" נטען כי המחברת "מזרימה דם חדש לז'אנר הפנטסיה". כריסטופר פאוליני, הלוא הוא מחבר סדרת ספרי "אראגון" הפופולרית כנראה מבין דבר או שניים בכתיבה על דרקונים. לכן, הכרזתו כי "דמויות הדרקונים בספר הן מהמורכבות והמעניינות שקראתי אי-פעם," נשמעת מבטיחה אף היא.

האם הספר מקיים את כל ההבטחות הללו? ובכן, מכיוון שהוא נמצא כבר בספרייה, כנראה שנגלה בקרוב…

תקציר הספר (מגב הכריכה)

שלום קר ועיון שורר בין ממלכת בני האדם וממלכת הדרקונים. בערב חגיגות הארבעים לחתימת הסכם השלום בין העמים נמצא הנסיך רופוס ללא רוח חיים, כשראשו נערף באופן המרמז על מעורבות דרקונים במעשה. כעת המתח בין שתי הממלכות מאיים להפוך למלחמה של ממש.

סֶרָפִינָה, נערה בתת שש-עשרה, מוזיקאית בחצר המלכות, מוצאת עצמה מעורבת עד צוואר בפרשיית הרצח. בת התערובת, שקשקשי דרקון מעטרים את גופה, נקרעת בין נאמנותה לאוֹרְמָה, המורה הדרקון שלה ובין אהבתה ללוּסִיאָן קִיגְס, הנסיך המיועד של ממלכת האדם.

סרפינה הוא החלק הראשון בסדרת ספרי פנטזיה לנוער ולמבוגרים, מאת רייצ'ל הרטמן. הספר סחף מיליוני קוראים ברחבי העולם שהוקסמו מהשילוב של רומן פנטזיה עמוק ומורכב, מותחן מרתק וסיפור התבגרות מעורר השראה. הוא היה לרב-מכר של ה'ניו-יורק טיימס' וזכה בפרסים ובשבחים רבים.

על המחברת

המחברת נולדה בקנטקי, ארה"ב, אך זכתה גם להתגורר בסיינט לואיס, באנגליה וביפן. יש לה תואר ראשון בספרות השוואתית. היא וויתרה על המשך לימודיה הגבוהים לטובת ציור קומיקס, וכעת היא מתגוררת בוונקובר עם משפחה ושלל חיות מחמד.

בקרו באתר הבית של רייצ'ל הרטמן

סרפינה: עם בוא הדרקונים (Seraphina)

ספר ראשון בסדרת "סרפינה" (Seraphina)

תרגום מאנגלית: קטיה בנוביץ'

הוצאת אוקיינוס ומודן (2014)

333 עמודים

2 תגובות

  1. avital.chissick@gmail.com'

    האם ידוע מתי יצא בעברית החלק השני ?

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*