בית » ספרות » חדשות הספרות » חדש! מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד

חדש! מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד

מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד - ספרי פנטזיה - הספרייה הפנטסטית

חדש בסדרת מרגנית של הוצאת זמורה-ביתן – פטיש הרעם הספר השני בסדרת מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד, מאת ריק ריירדן

11 שנה חלפו מאז שמורה אלמוני להיסטוריה ולספרות, מחטיבת ביניים בארה"ב הוציא ספר על נער מתבגר, שהוא במקרה גם חצי-אל. הרבה דברים קורים ב-11 שנה. למשל, ילדה שהייתה בת 12 כשיצא הספר הראשון, היא היום אישה צעירה בת 23. כיצד, אם כן, מצליחים ספריו של ריירדן לעמוד במבחן הזמן?
הלוא ברור כי קהלו של הסופר התבגר והתחלף מספר פעמים לאורך השנים. הספר אחד הוא שריירדן מסוגל לדבר גם אל קהל הילדים והנוער של ימינו. הסבר נוסף הוא שריירדן הקפיד שלא לקפוא על שמריו. ספריו התפשטו מן המיתולוגיה היוונית, אל הרומית והמצרית. לכן, היה זה רק מתבקש שבסדרה החדשה שלו יבחר הסופר לכתוב על מיתולגויה נורדית.

ואכן, יש המגדירים את סדרת מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד בתור פסגת יצירתו, עד כה. קראתם ואהבתם את מגנס צ'ייס ולהב הקיץ? נפלא! כעת מגיעה הספר השני בסדרה, "מגנס צ'ייס והפטיש של תור".

 

מגנס צ'ייס האלים של אוסגרד: פטיש הרעם - ריק ריירדן - הספרייה הפנטסטית

כריכת מגנס צ'ייס האלים של אוסגרד: פטיש הרעם

תקציר העלילה (מגב הכריכה)

שום דבר לא הולך לאיבוד. הוא רק משנה מקום…

לאל הרעם יש הרגל מעצבן לשכוח את הפטיש שלו בכל מיני מקומות מוזרים. וכשמדובר בכוח העצום ביותר בתשעת העולמות — זה הרגל בעייתי. הפעם כלי הנשק לא סתם הלך לאיבוד — הוא נפל לידי הענקים מיֵטוּנְהַיים, והם כבר מתכוננים להניף אותו ולצאת לכבוש את תשעת העולמות ברַיינָרֶק הנורא! כעת על מגנס צ'ייס וחבריו למצוא את הפטיש לפני שיהיה מאוחר מדי, אבל היחיד שיכול להוביל אותם אליו הוא האל לוקי, והמחיר שהוא מבקש בתמורה גבוה מאוד.

 

על המחבר

ריק ריירדן הוא סופר נוער אמריקני עטור פרסים, המתגורר עם אשתו ושני ילדיו בבוסטון שבמסצ'וסטס. כנער הִרבּה לקרוא סיפורי מיתולוגיה וספרי פנטזיה ומדע בדיוני. הספר האהוב עליו היה "שר הטבעות", שבו התייחסויות רבות למיתולוגיה הנורדית. סדרת "מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד", מבחינה זו, היא חזרה אל אותה מיתולוגיה נפלאה ואל סיפוריה.

בטרם היה ריירדן סופר במשרה מלאה, עבד 14 שנה כמורה לספרות ולהיסטוריה בחטיבת ביניים מקומית. תחילת דרכו לתהילה הייתה כשבנו ביקש ממנו סיפור לפני השינה. ובכן, אתם ודאי מתארים לעצמכם מה זה לשמוע סיפורים לפני השינה, כשאבא שלך הוא ריק ריירדן! האב חיבר לו סיפורים ששילבו בין עולמנו אנו, עולם הפנטזיה ועולם המיתולוגיה האהובים עליו. לימים, הסיפורים האלה הפכו לסדרת הספרים המצליחה, שכה רבים מאתנו קראו בהנאה.

סדרת "פרסי ג'קסון," קירבה בני נוער מכל רחבי העולם לסיפורי המיתולוגיה היוונית. ספריה תורגמו ל־37 שפות, נמכרו ביותר מ־40 מיליון עותקים בארצות הברית בלבד. כמו כן, הפכו שניים מן הספרים בה לעיבודים קולנועיים עטירי תקציב.

 

מבט לאחור – "להב הקיץ" הספר הראשון בסדרה

מגנס צ'ייס לא זוכר מתי חי חיים "רגילים". מאז מותה המסתורי של אמו הוא שורד ברחובות, לבדו, וסומך בעיקר על עצמו. הכול משתנה ביום הולדתו ה־16, כשקרוב משפחה מפוקפק מגלה לו את זהותו האמיתית: מגנס הוא בנו של אל נורדי, ובעל כוחות אגדיים ותפקיד מכריע במלחמת האור בחושך. עכשיו על מגנס לנדוד בתשעת העולמות בחיפוש אחר להב הקיץ האבוד שיכריע את גורל היצורים כולם. בדרכו יהיה עליו להיאבק בענקי אש וכפור, ללכוד את נחש העולם, להערים על אלים זועמים, ולפני הכול — לוותר על חייו.

קראו את הפרק הראשון של מגנס צ'ייס ואלי אוסגרד: פטיש הרעם

פטיש הרעם
מגנס צ'ייס ואלי אוסגרד
מאת ריק ריירדן
מאנגלית: יעל אכמון

הוצאת זמורה ביתן – סדרת מרגנית
428 עמודים

 

9 תגובות

 1. hadasbrok@gmail.com'

  מתי יוצא השלישי?…

 2. asafelizov054@gmail.com'

  מתי יוצא השלישי?

 3. asafelizov054@gmail.com'

  מתי יוצא השלישי?
  ואיך קוראים לו?

  • ספרן הלילה

   אנונימי שלום,
   שם הספר השלישי בסדרת מגנוס צ'ייס הוא "מגנוס צ'ייס וספינת המתים" (Magnus Chase and the Gods of Asgard: The Ship of the Dead). מועד היציאה המתוכנן בעולם הוא ה-3 לאוקובר, 2017. לא מן הנמנע שתאריך היציאה של הספר בעברית יהיה מאוחר יותר, כיוון שצריך לתרגם אותו ולבצע את כל תהליכי ההפקה הנלווים.

 4. luckskywalker05@gmail.com'

  מתי יצא המתורגם לעברית

  • ספרן הלילה

   ברצינות? הספר יצא בעברית בתחילת השנה. סביר להניח שתוכל כבר למצוא אותו במדפי ההוזלות.

 5. Gome.machlin@gmail.com'

  באנגלית הספר השלישי כבר יצא מזמן!

 6. hadasbrok@gmail.com'

  מתי יצא בעברית? באוקטובר? וכן באנגלית יצא כבר מזמן, זה ממש לא הוגן )=

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*