בית » מדף כללי » אות חתולון הזהב 2016 – החתול הפנטסטי ביצירה ספרותית

אות חתולון הזהב 2016 – החתול הפנטסטי ביצירה ספרותית

כננת האווירונאוט - אות חתולון הזהב - הספרייה הפנטסטית

הספרייה הפנטסטית מתכבדת להעניק את אות חתולון הזהב – לחתול הפנטסטי של השנה, זו השנה השנייה

כיאה וכיאות, שמרנו את הפרס החשוב ביותר לסוף. פרס חתולון הזהב של הספרייה הפנטסטית נוצר במטרה לתקן מחדל היסטורי: מחסור משווע בפרס המוקיר את החתולים הספרותיים שבלב הפנטסיה. מה היה "אליס בארץ הפלאות" ללא חתול הצ'שייר? מה הייתה עושה קורליין, ללא החתול השחור? איך היו קוראים למעשייה על החתול במגפיים בלי… החתול במגפיים? אנו מתכבדים להגיש, זו השנה השנייה, את אות חתולון הזהב לחתול הפנטסטי ביותר של השנה החולפת!

הזוכה באות חתולון הזהב של הספרייה הפנטסטית לשנת 2016, הוא רואול, בן מאול, ראש ואדון הכפות החרישיות, גיבור הספר כננת האווירונאוט: צריחי האבן, מאת ג'ים בוצ'ר, בהוצאת יניב.

כננת האווירונאוט - אות חתולון הזהב 2016 - הספרייה הפנטסטית

כריכת כננת האווירונאוט בעברית (הוצאת יניב, 2016)

רואול, גיבור הספר "כננת האווירונאוט", יוצא ביחד עם ברידג'ט, בת האנוש שלו ומלווה אותה באומץ, כשהיא נשלחת לשנת שירות בצבאו של ראש צריח אלביון. לא רק זאת, הוא אף מתגייס בעצמו, חושף במו כפותיו קנוניה אורורית מסועפת לתקוף ולכבוש את אלביון ומציל את חייהם של בני האנוש פעם אחר פעם, בזכות אומץ לבו, אצילות דרכו ומוחו החתולי והחד. אין ספק כי ללא עזרתו, זה היה ספר קצר בהרבה… לפחות עבור ברידג'ט וחבריה בשירות. לכן, אנו מוקירים לו תודה!

תקציר העלילה

זה אלפי שנים שהאנושות מוצאת מחסה והגנה בצריחי האבן הענקיים, שלושה קילומטרים גובהם ושלושה קילומטרים רוחבם, המתנשאים מעל לערפילי הקרקע שהפכה למסוכנת, מזוהמת וזרה. הבנאים נעלמו לפני עידנים ותורת הבנייה אבדה עמם. ספינות אוויר הנעזרות באנרגיית האֶתֶר כדי לשייט בשמים הן הדרך היחידה לעבור בין הצריחים.
קפטן גרים, קברניט ספינת הסוחר הטורפת, נאמן בקנאות לצריח אלביון הנתון במלחמה קרה עם צריח אורורה, ופועל לשבש את קווי הספנות של האויב באמצעות תקיפת ספינות המטען שלו. אבל לאחר שהטורפת ניזוקה קשה בקרב והקברניט והצוות מוצאים עצמם מקורקעים וחסרי ספינה, גרים מקבל הצעה להצטרף לצוות של סוכנים בשליחות חיונית, בתמורה לשיקומה של הטורפת והשבתה למלוא תפארת הלחימה שלה.
כאשר גרים יתחייב למשימה מסוכנת זו הוא ילמד כי הסכסוך בין הצריחים הוא רק סימן לבאות. אויבה העתיק של האנושות ששקט במשך יותר מעשרת אלפים שנים החל להתעורר שוב. והמוות יבוא בעקבותיו.

אתר הבית של ג'ים בוצ'ר

עמוד הספר באתר הוצאת יניב

כננת האווירונאוט
מאת ג'ים בוצ'ר
תרגום מאנגלית: ענבל שגיב נקדימון
הוצאת יניב (2016)
639 עמודים – בשני כרכים

Save

Save

Save

Save

Save

תגובה אחת

  1. sarag@netvision.net.il'

    לא ידעתי שגם פה יש חתול! כבר הזמנתי לקינדל!

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*