בית » מדף כללי » אות דרקון הזהב 2016 – תרומה לז'אנר הפנטזיה

אות דרקון הזהב 2016 – תרומה לז'אנר הפנטזיה

פרס דרקון הזהב 2016 - מיכל פז-קלפ - הספרייה הפנטסטית

הספרייה הפנטסטית מתכבדת להעניק את אות דרקון הזהב – על תרומה יוצאת דופן לז'אנר הפנטזיה, זו השנה השנייה

בקטגוריית התרומה לז'אנר הפנטזיה, הזוכה באות דרקון הזהב של הספרייה הפנטסטית לשנת 2016, היא מיכל פז-קלפ, עורכת ספרי הילדים והנוער בהוצאת כנרת זמורה-דביר.

הפרס מוענק לה על בחירותיה האמיצות בתחום ספרות הפנטזיה, על מאמציה לקידום מעמדו של הקומיקס בישראל ועל תרומתה לעידוד הקריאה בקרב ילדים ובני הנעורים.

קשה לתאר את עולם ספרות הפנטזיה בישראל, ללא מיכל פז-קלפ. כעורכת ספרי הילדים והנוער של הוצאה גדולה ומרכזית בישראל, פז-קלפ לא רק השפיע רבות על תוכנם של ספרי פנטזיה רבים שיצאו מאז החלה את דרכה המקצועית, אלא גם הציעה והביאה יצירות רבות שקהל הקוראים בישראל לא היה נחשף אליהן בדרך אחרת. כמו כן, השיבה פז-קלפ את הקומיקס בעברית אל אור הזרקורים והעניקה לו עדנה מחודשת, כאשר, בזה אחר זה, קידמה את הפקתם של כותרי קומיקס ידועים ואהובים, כגון הסנדמן, באטמן, סופרמן, סנופי, אווטאר, שזאם ועוד.

יצירות אלו הן כמה מן המוכרות והמפורסמות ביותר בעולם, אך עד כה היו נגישות רק לקוראי אנגלית. בזכות תרומתה של כלת הפרס השנה, יכולים כיום גם ילדי ישראל (וגם מבוגרי ישראל, הבא נודה באמת) דוברי העברית להעשיר את עולמם, ליהנות מיצירות אלו ולפתח את אהבתם לז'אנר הפנטזיה ולקריאה כפי שלא היה אפשרי קודם לכן.
אולם תרומתה של פז-קלפ לא הוגבלה רק אל שולחן העבודה ומסך המחשב. במרוצת השנים השתתפה העורכת באין ספור אירועים תרבותיים – הרצאות, שעשועונים והפעלות, כנסים, תערוכות והרשימה ארוכה. באופן זה לא רק ביצעה את עבודתה כעורכת, אלא הגדילה לעשות וגם תרמה מעצמה, מעומק לבה ובהתלהבות מדבקת.

כל שנשאר לנו לומר הוא – תודה!

Save

Save

Save

3 תגובות

 1. michal.pk@kinneret-zmora.co.il'
  מיכל פז-קלפ

  ואוו, תודה רבה! זה ממש מרגש.
  אני חייבת לציין שכל היופי הזה לא היה קורה בלי תמיכתה המדהימה של יעל מולצ'דסקי, ראש מדור ספרי ילדים ונוער בהוצאת כנרת. בלעדיה, הייתי יכולה רק להמשיך לחלום 🙂

 2. almogogi@gmail.com'

  כבוד !

 3. Eliltz@gmail.com'

  כל הכבוד ותודה!
  היה מעניין לדעת מה הביא אותה לתחום ומה השפיע על מיכל לבחור יצירות כאלו או אחרות לתרגום.
  כמו כן, ספרים אהובים 🙂
  תודה שוב!

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*