בית » ספרות » ספרי פנטזיה » עקורה, מאת נעמי נוביק – הוצאת נובה

עקורה, מאת נעמי נוביק – הוצאת נובה

עקורה - ספרי פנטזיה - הספרייה הפנטסטית

עקורה, ספרה החדש של נעמי נוביק (דרקון הוד מלכותו) שב לבקר את נושא הדרקונים, אך מגלה לקוראים שלעתים, דרקונים מגיעים בלי קשקשים וזנב.

סופרת הפנטסיה, נעמי נוביק, זכתה לפרסום בזכות סדרת "טמרר"עקורה - נעמי נוביק - הספרייה הפנטסטית, אשר מתארת היסטוריה חלופית, בה ישנם דרקונים ומלחמות נפוליאון בתחילת המאה ה-19 מתנהלות כשהיצורים האגדיים משמשים ככלי נשק רב עצמה. שימוש נכון בהם מסוגל להכריע קרבות ואף מלחמות. הספר הראשון בסדרה, "דרקון הוד מלכותו", ראה אור בעברית בהוצאת גרף, אך הסדרה ננטשה אחריו. בארה"ב, לעומת זאת, ראה אור השנה הספר התשיעי והאחרון בסדרה, "ליגת הדרקונים". כעת מגיע לישראל ספרה החדש של נוביק, "עקורה", הפעם באדיבות הוצאת נובה.

גם ב"עקורה" מככב דרקון. כנדרש מדרקונים שמכבדים את עצמם, הוא אפילו לוקח נשים צעירות כל עשר שנים, בתמורה להגנה על העמק עליו הוא אמון. אך אם בספריה הקודמים דרקונים הפליאו לשמש ככלי נשק מציאותיים, הפעם הדרקון של נוביק מפתיע בהיותו לא דרקון כלל, אלא מכשף, שמראהו הצעיר לא מסגיר את שנות חייו הרבות. הסיפור מתחיל בטקס הבחירה, בו על תושבי כפר שליו למסור את אחת מנערותיו הצעירות, ומשם מגולל את הרפתקאותיה.

תקציר העלילה

אגניישקה תמיד ידעה שהדרקון, המכשף שמגן על העמק בו שוכן הכפר השליו שלה, ייקח את קאשה, חברתה הטובה. הדרקון לוקח נערה בת שבע עשרה מהעמק כל עשר שנים, וקאשה היא היפה ביותר, המוכשרת ביותר, האמיצה ביותר. אבל כשהדרקון מגיע לטקס הבחירה, הוא לא בוחר בקאשה. הוא בוחר באגניישקה.
"עקורה" הוא סיפור על שורשים ויער, על מסורת עממית לעומת ידע כתוב, על מה שנמצא מאחורי האופל של היער האפל. זה סיפורה של גיבורה נהדרת, שמגלה שיש בעצמה יותר מכפי שחשבה.

על המחברת

נעמי נוביק גדלה בניו יורק, על סיפורי עם פולניים, באבה יאגה וספרים של טולקין. היא עבדה בפיתוח משחקי מחשב עד צאת ספרה הראשון, "דרקון הוד מלכותה" ב-2006. הספר, הראשון בסדרת טמרר, הפך לרב מכר בינלאומי, וכמוהו גם שמונת המשכיו.

כל פרס אפשרי

"עקורה", ספרה הראשון של נוביק שאינו חלק מסדרת טמרר, ראה אור באנגלית ב-2015. הוא זכה בפרס נביולה, המוענק על ידי חברי ארגון סופרי המד"ב והפנטסיה האמריקאי, לספר הטוב ביותר, בפרס קוראי מגזין לוקוס לספר הפנטסיה הטוב ביותר של השנה, בפרס הפנטסיה הבריטית ופרס האגודה המיתופואטית. הוא היה מועמד לפרס הוגו ולפרס הפנטסיה העולמי.
"עקורה" הוא הספר השלישי שרואה אור בהוצאת נובה, שהושקה על ידי המתרגם והעורך דידי חנוך בסיוע קוראים באתר מימון ההמון הדסטארט בשנת 2015.

פרטים נוספים על נוביק באתר שלה
פרטים נוספים על נובה באתר ההוצאה

טריילר הספר

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*