בית » מדף כללי » "מתכון לחלום" – תחרות רקיחת החלומות של העי"ג

"מתכון לחלום" – תחרות רקיחת החלומות של העי"ג

העי"ג - תחרויות והגרלות - הספרייה הפנטסטית

ברוכים הבאים לתחרות "מתכון לחלום"! הספרייה הפנטסטית והוצאת כנרת זמורה דביר מזמינות אתכם לתחרות הכי פריחמיצית בצד הזה של ארץ החלומות ואולי תזכו בעותק חינם של המהדורה החדשה של "העי"ג", מאת רואלד דאל!

ברוכים הבאים לתחרות "מתכון לחלום" של הספרייה הפנטסטית! העי"ג (ענק ידידותי גדול) הוא לא סתם נחמד, הוא ענק נושף חלומות, אשר אוסף חלומות קסומים ונושף אותם בחלונם של ילדים. עזרו לעי"ג לרקוח חלומות נפלאים – בין אם מקסם פז, שמחלמון זהוב, או כל סוג אחר, ואולי תזכו גם אתם בעותק של המהדורה החדשה של "העי"ג", מאת רואלד דאל, חינם. כל שעליכם לעשות, הוא להחליט על 5-10 רכיבי חלומות, לחלוק אתנו את המתכון ולספר איזה חלום רקחתם! 5 מבין רוקחי החלומות המוהללים יזכו בספר חינם.

רכיבי חלומות לדוגמה

 • אני מטפס על הר האברסט ורק החתול שלי מארח לי לחברה.
 • אני ממציא מכונית שמתדלקים אותה במשחת שיניים.
 • אני יכולה לקפוץ מכל חלון גבוה ולרחף לי למטה בשלום.
 • יש לי דבורת שעשועים שכאשר היא עפה היא משמיעה מוסיקת דיסקו.

חיתכו את המיותר, הדביקו את השאר, ערבבו היטב ו… לילה טוב!

 

שימו לב:

 1. החידון והזכייה מוגבלים לחברי עמוד הפייסבוק של "הספרייה הפנטסטית".
 2. את המתכונים והחלומות יש לפרסם בתגובות.
 3. זכות הבחירה בזוכים שמורה לנו ולא יתקבלו ערעורים בנושא.
 4. התחרות תתקיים בימים א' – ה', בין התאריכים 10-14.07.2016.
 5. הודעות על הזוכים יפורסמו כאן בתגובות ובעמוד הפייסבוק של הספרייה הפנטסטית, עם תום החידון.
 6. על הזוכים יהיה להגיב למייל הזכייה ולאשר את הפרס על מנת לקבלו.

 

חלומות פז!

14 תגובות

 1. arts@gmail.com'

  מרכיב החלום שלי:
  כישוף
  שיער ארוך
  אור
  יער
  מרדף

  החלום שלי:
  אני הולכת ביער עבות ומכושף. הקסם מקרין מכל פינה. לא בטוחה עם אבודה או מחפשת משהו או משהו. רגלי יחפות ופצועות. השיער שלי ארוך עד הריצפה סבוך ומלוכלך. מתחיל להחשיך והצללים מתארכים. אני מתחילה לקבל את התחושה שמשהו או מישהו עוקב אחרי או רודף אותי. יש מסביב קולות של חיות או יצורים. הוא קרוב וכנראה שלא אספיק להמלט בזמן. מרחוק אני רואה אור קטן ומבינה ששם אהיה בטוחה. מתחילה לרוץ אך מבינה שכנראה לא אגיע לשם בזמן… ואז התעוררתי.

 2. מתכון לחלום שלי:
  בסיס צבאי
  משמרות
  געגועים
  חדר מגורים
  דני
  אני

  חלום:
  במהלך לילה של שמירה, אני חושב המון על דני, ידיד רחוק שלי מבית הספר, שמת לפני שהספקתי לומר לו כמה הוא חשוב לי, כמה הוא מקור השראה עבורי, למרות שאף פעם לא היינו ממש קרובים. עם האבל והחרטה האלה אני יורד מן השמירה ומשרך את רגליי לחדר במגורים. רק אני שם. כל השאר השותפים לחדר בשמירות או בחופשה. מחוץ לחלון המוחשך, אני יכול לשמוע את הבסיס מתעורר לחיים בזמן שאני שוקע לשינה (בתוך החלום).
  אני מתעורר כשמישהו נכנס לחדר. הדלת פתוחה, למרות שנעלתי אותה מבפנים, ואני נחרד לגלות שזה דני. הוא כולו מלא חיוכים וקופצני, כמו שאני זוכר אותו מפעם.
  "מה אתה עושה פה?" אני שואל אותו.
  "שמעתי שאתה מתגעגע אליי, אז באתי לבקר," הוא צוחק.
  "אבל," אני חושש להגיד את המילים. "אבל דני, אתה מת. הייתי בשבעה שלך, ביקרתי את הקבר שלך עם אבא שלך!"
  החיוך על פניו מתעמעם ונמוג. "אני יודע, כן. זאת הייתה טעות," הוא מתיישב על אחת המיטות ונשען לאחור.
  "אז מה תעשה עכשיו? זה לא כאילו אתה יכול לשנות את מה שקרה," אני שואל בצורה ישירה. כנראה שבחלומות הישירות גוברת על הטאקט. אני כל כך רוצה לדעת, אבל כל כך מפחד לפגוע בו ולהבריח אותו.
  "יש לי תכנית," הוא מספר לי בחיוך. "אחרי שאסיים כאן, אני נוסע הביתה, ושם אני אכנס לגוף של אחי הקטן. ההורים שלי כל כך ישמחו לראות אותי. אני אסביר להם שזה הכול טעות ושאני רוצה לחיות."
  "אבל מה עם אחיך? גם הוא רוצה לחיות. זה החיים שלו, אתה לא יכול פשוט להשתלט לו עליהם," אני משיב, מוטרד. לא נעים לי לחשוב על דני כמישהו שיעשה משהו כזה, יגנוב למישהו את הגוף, את החיים, רק כדי להשיב את עצמו. כשאני מביט עליו שוב, הוא כבר לא מחייך.
  "אתה צודק. אני… אני… כנראה שלא חשבתי על זה עד הסוף."
  משם, אנחנו ממשיכים לשוחח שיחה ארוכה, שאחרי רובה קשה לי לעקוב. אני רק יודע שזאת שיחה ארוכה וטובה, שיחה שהיינו צריכים לקיים מזמן, כשהוא עוד היה בחיים. בסופו של דבר זמננו תם ודני צריך ללכת. הוא רוצה בכל זאת לבקר בבית, לספר להורים שלו שהכול בסדר, חוץ מזה שהוא די מבואס להיות מת.
  "אבל איך אתה מתכוון לבקר אותם? אתה מת," אני שואל בפליאה, תוהה אם הוא לא מתכוון לעשות משהו לא טוב.
  "כמו שביקרתי אותך," דני משיב ועל פניו שוב נפרש אותו חיוך שהוא כל כך שלו.
  אנחנו נפרדים לשלום ואני חוזר לישון, איכשהו יותר שמח. אולי אפילו מחייך.
  החיוך הזה מלווה אותי גם כשאני קם. בשונה מחלומות אחרים, החלום הזה נשאר אתי, עם כל העצמה וממשות של משהו אמיתי. משהו בתוכי נרגע, מחלים. זכיתי להגיד לדני את כל מה שרציתי. בסופו של דבר אפילו זכיתי להיפרד.

  • okalissa@gmail.com'

   גרמת לי להתרגש עד דמעות.וזה כתוב נהדר. וואו

   • תודה. לא ממש ניסיתי לכתוב יפה. רק ראיתי שיש את הפעילות הזאת והיא גרמה לי להיזכר בחלום ההוא. פשוט רציתי לחלוק, למרות שאני לא בטוח שזאת הייתה הכוונה של המנהלים.

 3. okalissa@gmail.com'

  רכיבי החלום:
  הולוגרמה של פרדי מרקורי שרה בהופעה חיה את "קילר קווין"
  האתר של רולינג עם הדלת הנפתחת אבל בחלום הוא משמש מעבר סודי אל עולם הקוסמים
  קוביות שוקולד 'ארומה' מעופפות בחדר
  כרטיס לסרט 'שיגעון של לילה' מהלילה של אתמול
  משרה חדשה בנביא היומי

  החלום הוא של יאנה – שתיים בלילה והיא מול המחשב, מנסה לחכות לעוד אתר מטורף שיעלה , כדי שתוכל לכתוב עליו לעיתון שלה. היא כבר שתתה קפה, וקוביות השוקולד של ארומה כבר מרחפות לה סביב הראש. ריבוע קטן בקצה המסך מקפץ בעליזות ומודיע: "יש לך הודעה". בהודעה יש חיבור לאתר של רולינג הסופרת, זה עם הדלת שנפתחת פתאום אם מצליחים לפתור את חידת היום. משהו שם שונה הלילה, דמות זזה בקצה המעבר ולפני שיאנה מספיקה להבין היא נשאבת פנימה. היא מוצאת את עצמה בחדר מוכר למרות שלא ביקרה בו מעולם. מולה יושבת נערה אדמונית. ג'יני ויזלי, היא מציגה את עצמה. אבל יאנה כבר יודעת את זה. היא עייפה ועצבנית והפריעו לה לשיר עם פרדי מרקורי בקולי קולות אבל היא סקרנית לדעת מדוע טרחו להביא אותה.
  את מכירה אותנו, מסבירה ג'יני. את העולם שלנו. אנחנו אמיתיים, היא מוסיפה כי יאנה עושה פרצוף ספקני. כמעט כל מה שכתוב בספרים באמת קרה!
  כמעט? יאנה שואלת
  טוב, את יכולה לראות שהאפילוג לא קרה בכלל, צוחקת הנערה. וחוץ מזה, היא מוסיפה בשפתיים מעוקלות – לשום ילד שלי לא יקראו 'אלבוס סוורוס'! אין מצב כזה!
  למה אני כאן, יאנה רוצה לדעת
  את תכתבי טור כפול, מסבירה ג'יני ויזלי – ל'נביא היומי' על העולם שלכם, ולעיתון שלך, על העולם שלנו. אבל יש רק עניין אחד…אסור לך לספר לאף אחד על ההסכם שלנו! או שהכל מבוטל ונצטרך למחוק את הזכרון שלך
  – – – – – – – –
  יאנה כותבת מול המחשב. בינתיים הכל עובד אבל היא מתפוצצת מבפנים. חייבת לספר ולא יכולה.
  היא שולחת את הטור בלחיצת כפתור ושרה עם פרדי מרקורי המנוח. אם היא לא מספרת למישהו עכשיו, היא תצטרף לגילדרוי לוקהארט בסיינט מנגו…קוביות השוקולד מרחפות מסביב, רעיון מרחף לה בראש.. –
  – – – – – – – – – – – – –

  שתיים בלילה, יאנה כותבת מול המחשב. האדרנלין, והשוקולד, מעיפים אותה. היא כותבת את הכל, חותמת בשם בדוי, מפרסמת בפורום הביתי שלה, נשמטת לאחור על הכסא. דפיקות הלב שלה נשמעות כמו תופי טם-טם
  – – – – – – – –
  יאנה מתעוררת בשבע וחצי בבוקר. ריבוע צבעוני קטן מקפץ משמאל למטה: "יש לך הודעה" הוא מזמר בקול. ערפילי הלילה מתפוגגים לאט ממוחה המתעורר. בהודעה יש את תמונת האתר של הסופרת ג'ואנה קייטלין רולינג. ידית הדלת של חדר העבודה נעה למטה ולמעלה, מזמינה. יאנה בוהה בידית ותחושה כבדה של דז'ה וו מתמקמת בתוכה. החרדה מתפוגגת רק כאשר יאנה מחליטה לסגור את ההודעה בלי להכנס. הקלה גדולה ולא מובנת מתפשטת לאיטה וכמוה אור השמש החודר מהחלון. שברי חלום מסתובבים בראשה , קרעי תמונות; נערה אדומת שיער וגבר בהיר בכתונת משוגעים. יאנה מתנערת וקמה. חצי שעה מאוחר יותר, רחוצה, לבושה ומאובזרת יאנה לוקחת תיק ויוצאת, מהארנק שהיא פותחת נופל כרטיס מהסרט של אמש: מרטין סקורסזה;"שגעון של לילה".

  *נכתב במקור עבור יאנה מפורום 'הארי פוטר לבוגרים'

 4. emeraldor@gmail.com'
  טבע טהור כרמיל גורביץ

  חלום משותף עם הבן שלי בן 2.4.
  הרכיבים:
  יער
  דרקון
  עכבר
  ינשוף
  טאטו (הבן שלי).

  בכל בוקר היה הדרקון קם, מותח את כנפיו, רץ רץ ועף מעל היער.
  שואל כל חיה וחיה מה שלומך? איך ישנת בלילה?
  בוקר אחד הדרקון לא הגיע. דאגו לו כל חיות היער והחליטו לשלוח משלחת.
  שאלו. אף חיה לא התנדבה.
  שאלו שוב. פתאום שמעו קול דקיק דקיק.
  הסתכלו וראו עכבר. אתה? אתה תלך לדרקון הגדול, צחקו עליו כל חיות היער.
  כן אמר העכבר. אני וחברי הינשוף וטאטו הילד.
  עלה טאטו על גב הינשוף, עלה העכבר על גב הינשוף ועפו לכיוון ביתו של הדרקון.
  דפקו בדלת ושמעו אנחה קלושה.
  נכנס טאטו וראה את הדרקון שוכב במיטה.
  מה קרה דרקוני? הדרקון פער את פיו והצביע לכיוון שיניו.
  התקרב טאטו וראה שתקוע לו קוץ בשיניים. משך משך ולא הצליח להוציא. ניסה הינשוף לעזור, משכו שניהם ולא הצליחו. הגיע העכבר לעזור. משכו משכו ופתאום פוף. יצא הקוץ.
  שמח הדרקון מאוד ונתן לכל אחד מהם מתנה.
  שן של דרקון שתשמור עליהם עליהם מכל צרה

 5. emeraldor@gmail.com'

  זה השם שלי בפייסבוק. (אני מההודעה מלמעלה.)

 6. Yaelolp@gmail.com'

  מפרסמת בשם בתי אביגיל (עוד חדש בת שמונה).
  רכיבים:
  אודית
  פימור (הארנבונים של אביגיל)
  החלום:
  אודית הולכת ומשמינה עד שאני כמעט פורקת את היד כשאני מרימה אותה. יום אחד נולדים לה 6 גורים: חום עם נקודות שחורות, שחור עם נקודות חומות, חום עם פסים שחורים, שחור עם פסים חומים, שחור לחלוטין וחום לחלוטין.
  זה חלום שחזר כמה פעמים ואני מאוד אוהבת לחלום אותו

 7. doroncohen08@gmail.com'

  רכיבי החלום:
  יער מכושף
  קריסטל כחול
  כשפים
  כיפה
  בית חדש
  הרפתקה אל הלא נודע

  והחלום:
  אני עובר לגור בבית חדש בעיירה לא מוכרת ומבודדת. אני לא מכיר אף אחד והדברים נראים די מוזרים כאשר אני מבחין ביער שנמצא לא רחוק מהבית שלי. לפתע, מתחיל לרדת גשם ואני מבחין בכך שהגשם חולף על פני היער כאילו הוא מוגן במין כיפת קסם. אני יוצא מהכניסה האחורית של ביתי ורץ אל היער, אחרי ריצה קצרה אני מגיע אליו – ומתלבט אם להיכנס. העצים נראים מלאכותיים וכאילו אפשר לעבור דרכם. כאשר אני פוסע קדימה אני מבחין כי העצים לא אמיתיים ואפשר לעבור דרכם כמו בקיר בלתי נראה. אני נכנס ואני רואה עיירה שלמה וגדולה מתקיימת מתחת לאפם של כל תושבי העיירה אליה עברתי – עיירה קסומה. אני רואה עשרות אנשים עם שרביטים וגלימות, ממש מכשפים. במרכז היער ניצבת אנדרטה גבוהה עם קריסטל שמגן עלייה. כאשר אני מסתכל לשמיים – אני רואה קרן אור שיוצאת מהקריסטל היישר אל השמיים – כנראה שכך נוצרת הכיפה שמגנה על היער מהגשם. מעניין מה הוא היער המכושף אליו הגעתי. אני רואה חבורת מכשפים עומדת בצד ומדברת, ואני מחליט ללכת אליהם. מי יודע לאיזה הרפתקה אצא.

 8. leora@iguana-books.co.il'

  חלום של איתמר (בן 11)
  רכיבים:
  3 מכשפות
  מלך
  3 בנים
  תחרות על כס המלכות
  כוכבים נופלים

  החלום:
  המלך עושה תחרות בין שלושת בניו מי מהם יקבל את ההמלכה. הוא אומר לבן הראשון להסתכל מבעד לחלון ושואל אותו מה הוא רואה. הבן עונה לו: "אני רואה את ההמלכה." המלך עונה: "אז תקבל את כל הממלכה." לאחר מכן אומר המלך לבנו להסתכל למעלה. אחד משני בניו האחרים דוחף אותו מהחלון אל מותו. המלך אומר: "לא נעשה תחרות על המלכות בשיטה המסורתית. מי שימצא את הכוכב הנופל ויביא אותו אלי יקבל את הכס המלכותי."
  המלך מזמין את בניו למשתה. אחד מבניו מכניס רעל ליין. המלך שותה את היין ומת. שני הבנים הנותרים לא שותים מהיין. הם לוקחים את הפרשים הכי טובים של הממלכה ודוהרים אל עבר הכוכב הנופל.
  במקום אחר שלוש מכשפות, שמקבלות את חיי הנעורים שלהן מאכילת כוכבים נופלים, גילו שכוכב נפל ואז הן נותנות לאחת מהן לאכול את הפיסה האחרונה שנותרה מהכוכב הקודם שנפל כדי שיהיה לה כוח להביא את הכוכב החדש. היא אוכלת ויוצאת בדהרה לעבר הכוכב שנפל.
  בינתיים הכוכב נפל, יצר מכתש ונוצרה אישה.
  הנסיכים הורגים שתי מכשפות. המכשפה השלישית הורגת את שניהם.
  האישה שנוצרה מהכוכב הורגת את המכשפה האחרונה ונותרת לבדה בעולם.

 9. hilaharel@gmail.com'

  לצערי הרב, כשאני חושבת על חלומות בימים אלה – כל המרכיבים שלהם הם אנשים שאני אוהבת ואינם עוד. ובכל חלום אני אוספת אנשים שיקרים לי ומקום שקט ונעים ואנחנו סתם יושבים ומדברים, או אפילו סתם יושבים יחד.

 10. kraus.rotem@gmail.com'
  רותם קראוס

  סתם כי בא לי לספר……
  אז אני מתגלשת לי במגלשה במגדלור ארוך וגבוה, הייתי ילדה קטנה אולי בת 5. שומעת את קול הורי קוראים לי: "רותם, רותם, רותם…. אבל אני צוחקת ומגחכת לי עם החבר הכי טוב שלי הודי (לא אודי) שמו בן ה4 (קטן ממני בשנה)… המגדלור ארוך ואנחנו מתגלשים, צוחקים ונהנים לכיוון קול הורי. בפניה מסוימת של המגדלור אני זוכרת אותי צוחקת לי באוויר, ניהנת לי מהרוח לא חושבת איפה הודי ורק מרחפת באוויר… ואזזז מתעוררת! כל פעם מחדש 🙂

  חלום ילדות שלא נשכח!

 11. ספרן הלילה

  תודה רבה על כל החלומות המקסימים! לאחר בחינה ממושכת, יש לנו זוכים! הזוכים בספר 'העי"ג' במהדורה החדשה הם/ן:
  דנה – עם חלום היער
  עליסה – עם החלום על יאנה וג'יני
  כרמיל – עם החלום על הדרקון והקוץ
  יעל אולפינר – עם החלום על הארנבונים
  רום – עם החלום על היער בגשם

  מתן זכה אף הוא, אך שלח לנו הודעה בה הודה לנו על ההזדמנות לחלוק והודיע שהוא מוותר על הפרס אם יזכה. משתתפים בצערך ומאחלים לך רק חלומות פז!

  כל הזוכים/ות מתבקשים לשלוח בעמוד הפייסבוק של הספרייה הפנטסטית הודעה פרטית ובה פרטי המשלוח לשליחת הפרס. שימו לב! זוכים שלא ישלחו את פרטיהם בתוך 72 שעות ייפסלו.

 12. okalissa@gmail.com'

  תודה לספרן הלילה על התחרות החלומית ועל קיומו באופן כללי בחיינו…וכמובן על הספר!

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*