בית » ספרות » ספרי פנטזיה » הלהב עצמו – טרילוגיית החוק הראשון

הלהב עצמו – טרילוגיית החוק הראשון

הלהב עצמו - ג'ו אברקומבי - הספרייה הפנטסטית

בקרוב יצא בהוצאת אופוס "הלהב עצמו" – הספר הראשון בטרילוגיית "החוק הראשון", מאת הסופר ג'ו אברקרומבי

במבט ראשון, "הלהב עצמו", מאת הסופר הבריטי, ג'ו אברקרומבי, נראה כמו ספר פנטסיה סטנדרטי לחלוטין. אולם מבט חטוף בתקציר שעל גב הספר (המצורף מטה) מגלה כי הספר הראשון בטרילוגיית "החוק הראשון" מבטיח גדולות ונצורות. אברקרומבי מבטיח לחרוג ממוסכמות הז'אנר וליצור משהו חדש, מורכב ועמוק יותר מספרי הז'אנר הנוסחתיים. האם הצליח? את זאת נגלה בקרוב, כאשר תרגום הספר יצא לחנויות. מה שכן, אין ספק שמדובר בהבטחה אמיצה. בינתיים, הנה עוד קצת מידע על הטרילוגיה.

טרילוגיית "החוק הראשון" מתרחשת בעולם בדיוני, המקביל לאירופה בתקופת הרנסנס או ימי הביניים. במרכז הספרים שלוש דמויות מרכזיות: לוגן הברברי, קפטן ג'ואל דאן לותאר האציל (גם אם לא אצילי) והאינקוויזיטור גלוקטה. "הלהב עצמו" הוא, כאמור, הכרך הראשון בסדרה. אחריו באים "Before They are Hanged" ו-"Last Argument of Kings". בנוסף לשלושת הספרים המרכזיים, פורסמו גם שלושה ספרים נוספים, שכל אחד מהם עומד ברשות עצמו: "Best Served Cold", אחריו "The Heros"ולבסוף "Red Country".

עלילת הספר (מגב הכריכה)

בעולם קסום ורב דמיון, קוסם רטנן, ברברי קטלני אציל יהיר ובחורה רבת מעללים יוצאים כדי לחפש…

לא קראנו את זה כבר?

הם בטח גם יוצאים להרפתקה מסתורית שתוביל אותם לאנשהו והאישיות שלהם דקה כמו קרטון. אולי יש גם איזה אדון אופל שמסתתר מאחורי הצללים. הם מדברים כמו שחקנים באופרת סבון גרועה. רוב הסיכויים שיש שם נבואה, ואיזה נער צעיר שחי בחווה ולא יודע מיהם הוריו האמיתיים ובטח יהיה גם איזה מגדל קסום, הרבה קרבות וקנוניות, ולא מן הנמנע שגם כמה כדורי אש יתעופפו פה ושם.

הגיע הזמן למשהו אחר. אם אתם אוהבים את הפנטזיה שלכם מציאותית, אכזרית ועם הומור שחור ומעדיפים שהטוב והרע יהיו תלויים בנקודת המבט שלכם, כמו בעולם האמיתי, הגעתם למקום הנכון.

לוגן תשע-אצבעות, ברברי נודע לשמצה, הסתבך בסכסוך אחד יותר מדי; קפטן ג'ואל דאן לותאר לא מטריד עצמו בשום דבר מסוכן יותר מרמאות בקלפים ומחלומות על תהילה בזירת הסייף; האינקוויזיטור גלוקטה היה שמח לראות את ג'ואל שב הביתה בארון, גלוקטה שונא את כולם באופן שווה.

אל הקלחת הזאת נכנס באיאז, קשיש קרח רע-מזג, שלשירותו עומד שוליה אומלל. הוא עשוי להיות ראשון המגים או מתחזה מרהיב, אבל כך או כך, המפגש בינו ובין לוגן, ג'ואל וגלוקטה יהפוך את חייהם לקשים עוד יותר.

זה מה שהיה לפטריק רותפוס, מחבר "שם הרוח" להגיד על "הלהב עצמו": "הספרים האלו מעולים. עולם מפותח ומרהיב, דמויות נהדרות שאהבתי מאוד. לאחר שגיליתי שהספר השני עדיין לא יצא, חוויתי התקפת זעם ואז נכנסתי לדיכאון ובסופו של דבר הלכתי לישון בבכי".

 

האתר הרשמי של ג'ו אברקרומבי

 

4 תגובות

 1. neiman.mail@gmail.com'

  ספר מעולה. הגירסא האפלה והסרקסטית של שיר של קרח ואש. מי ידע שאפשר לכתוב משהו כזה?

  הדבר הכי טוב שאברקרומבי כותב אלה הדמויות – נקשרתי לכל אחת ואחת מהן. חוץ מזה, אני מקווה שיתרגמו את כל הטרילוגיה כי בהמשכה מצפה אחד הקרבות (דו-קרב) הטובים ביותר שקראתי אי פעם.

  • librariannight@gmail.com'

   היי ניימן, וברוך הבא לספרייה הפנטסטית!
   תודה על הפידבק. אני מניח שכולנו נגלה בקרוב בדיוק מה הספר שווה, אבל אין ספק שמה שאתה מתאר רק מגביר את רמת הציפייה.

 2. saiayal@walla.com'
  אייל גרינברג

  חח.. מה שכתבת בפסקה של "הם בטח גם יוצאים להרפתקה מסתורית.." התבנית באמת דיי דומה..
  אבל הסיפור כן מעניין ומורכב.. והדמויות נהדרות..
  אבל דיי אפשר לנחש את הפנץ' ליינס..
  אולי אני טיפה ביקורתי בגלל שיר של אש וקרח..
  בכל מקרה.. בלי להשוות לכלום.. הטרילוגיה מטורפת..
  ואני כבר מת לקרוא best served cold..

 3. tkhgzr318@gmail.com'

  יש לספר הזה דמות ראשית ? דמות שתיהיה יותר מובלטת מהשאר ?

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*