בית » סרטים » ירדו מהמסכים » מלכת השלג – סרט אנימציה חדש

מלכת השלג – סרט אנימציה חדש

מלכת השלג 2012 - סרטי אנימציה - הספרייה הפנטסטית

סרט האנימציה, "מלכת השלג", מבוסס על המעשייה המופלאה של הנס כריסטיאן אנדרסן ומתאים במיוחד לחורף!

"מלכת השלג" הנו פרויקט אנימציה בתלת-ממד, אחריו אני עוקב בעיון כבר זמן מה. המדובר בעיבוד של סטודיו וויזרט הרוסי, למעשייה האלמותית (גם אם נוצרית להחריד) של הנס כריסטיאן אנדרסן. זו ראתה אור לראשונה ב-1845 ומגוללת את סיפורה של גרדה – ילדה טובת-לב אשר יוצאת למסע מסוכן כדי להציל את חברה הטוב ביותר, קאי, אשר נחטף על ידי מלכת השלג. הסרט, שאורכו צפוי להיות 80 דקות בלבד, בוים ונכתב על ידי מקסים סבשניקוב ושותפו ולאדלן בארב. פסקול הסרט הולחן על ידי מרק ווילוט. בין מפיקי הסרט, ומי שחתום גם על הסכם ההפצה שלו, הוא טימור בקממנטוב, אשר ביים לאחרונה את "אברהם לינקולן: צייד ערפדים", בשיתוף עם טים ברטון. כמו כן, שיתף בקממנטוב פעולה עם ברטון בסרט "9" (2010) .

כפי שניתן לראות, סבשניקוב ובארב בחרו (בצדק) לעשות במעשייה מגוון שינויים, כדי להתאים אותה לטעמם של הצופים של ימינו. יחד עם זאת, זהו אינו סרט האנימציה היחיד המופק בימים אלה על בסיס מעשייה של אנדרסן, ואפילו לא היחיד אשר מבוסס על אותה מעשייה ממש (ע"ע "קפואה" של דיסני). האם יהיה בו די כדי לעמוד מול המתחרים? באופן אישי, אני מקווה שכן. הסרט הוא דוגמה אחת מתוך מספר גובר והולך של סרטים המופקים על ידי חברות אנימציה עצמאיות שונות, שמנסות את מזלן בענף שנשלט כבר שנים רבות על ידי מספר מצומצם של אולפני ענק. זה לא שיש לי משהו מיוחד נגד דיסני, דרימוורקס ואחרים, כמו שאני מאמין שגיוון זה טוב, ומגיע לנו, הצופים, לשמוע גם קולות רעננים מדי פעם.

 

עלילת הסרט (בתרגום חופשי מן האתר הרשמי)

"מלכת השלג" הוא סרט אנימציה חדש בתלת-ממד, המבוסס על המעשייה המפורסמת של הנס כריסטיאן אנדרסן.

בשאיפה ליצור עולם חדש – עולם בו בהירות וסדר מחליפים רגשות ורוחות מן הקוטב מצננות את נשמות האדם, מלכת השלג מנסה למצוא ולהשמיד את כל האמנים ותלמידיהם.

הסרט מציג את מסעה המרתק של גרדה, אשר מנסה למצוא את אחיה, קאי, במרחבים האינסופיים של ממלכה קסומה, אשר כושפה על ידי מלכת השלג. במהלך מסעה, גרדה מתמודדת עם שלל מכשולים קשים ופוגשת חברים חדשים…

הסרט צפוי לעלות לאקרנים ברוסיה ב-31 לדצמבר, 2012, והזמן יגיד מה יהיה גורלו מבחינת הפצה בינלאומית.

האתר הרשמי של "מלכת השלג"

2 תגובות

  1. anesthesi@gmail.com'

    לרגע קיויתי כי מדובר בסרט על פי הספר "מלכת השלג" של ג'ואן וינג'. חבל :-/

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם לעולםשדות נדרשים מסומנים *

*